ZAREZERWUJ

WIZYTĘ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

zamknij
Godziny pracy
Pon, Wt, Czw 7:30-15:30, Śr 7:30-17:00,
Pt 7:30-14:00 (sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział
Znamy laureatów kolejnej edycji konkursu „Literacki SMS – Poezja i proza na 160 znaków”

27 marca 20252 min.92

Znamy laureatów kolejnej edycji konkursu „Literacki SMS – Poezja i proza na 160 znaków”

21 marca 2025 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu odbył się finał XV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych pn. „Literacki SMS – Poezja i proza na 160 znaków”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, Minister Edukacji Barbara Nowacka, Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Śląski Kurator Oświaty Aleksandra Dyla, Poseł na Sejm RP Andrzej Gawron oraz Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

Hasłem konkursu były pytania: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?  Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do refleksji nad sobą i otaczającym światem, odkrywanie wrażliwości, zachęcanie do formułowania sądów, opinii, ocen oraz nadania im literackiej, artystycznej formy. 

Nagrodę „Grand Prix” w konkursie zdobyła Marta Andrys z Zespołu Szkół Zawodowych
w Wolsztynie za wiersz pt. „Monotonne krakanie kruków”. Nagrodę dla zwyciężczyni ufundowała Minister Zdrowia, Poseł na Sejm RP Izabela Leszczyna, która wspiera organizatorów przedsięwzięcia od piętnastu lat.

Z kolei „Nagrodę Specjalną” dla uczestnika reprezentującego Ziemię Lubliniecką otrzymała Maja Kowalska, która uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego. Jej praca „Od nowa” powstała pod opieką nauczycielki ZSOT, Mileny Doleżych-Szymiczek.

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 569 osób, począwszy od trzynastolatków z klas 7-8 szkoły podstawowej, skończywszy na 20-letnich uczniach szkół ponadpodstawowych. Ich prace oceniane były pod kątem trafności i uniwersalnej wymowy tekstu oraz oryginalności formalnej (dowcip, gra słów, aluzja, poetyckie ujęcie itp.). 

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 21 marca 2025 roku w Lublińcu. W imieniu organizatorów Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, Joanna Walczak podsumowała piętnaście edycji konkursu złożyła gratulacje uczestnikom obecnym na gali finałowej: - Nagrodzone prace pozostają ze mną na bardzo długo. Są świadectwem wielkiej wrażliwości młodych, utalentowanych ludzi, ich bogactwa i głębi przemyśleń.

Uroczystość przypadającą w Światowy Dzień Poezji uświetniły występy uczniów, którzy reprezentować będą szkołę w regionalnych przesłuchaniach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Prezentację prac konkursowych wzbogaciły fotografie uzdolnionych artystycznie uczniów, które dostępne są pod adresem: link.

Organizatorami konkursu byli: Jolanta Wróbel – wicedyrektor ZSOT, nauczycielki (polonistki i bibliotekarki): Katarzyna Myrcik, Beata Dudek, Maria Mikołajczyk-Szczęsna, Justyna Włodarczyk oraz informatyk - Paweł Kołodziej.

Wszystkie prace można podziwiać na stronie: link.

Zapraszamy także na relację na Facebooku: link.

Trening systemu ostrzegania i alarmowania w Jednostce Wojskowej 4101 w Lublińcu

26 marca 20251 min.381

Trening systemu ostrzegania i alarmowania w Jednostce Wojskowej 4101 w Lublińcu

Informujemy, że w dniu 27 marca 2025 r. w godz. od 8:00 do 15:30 na terenie Jednostki Wojskowej 4101 w Lublińcu odbędzie się trening systemu ostrzegania i alarmowania z użyciem syreny alarmowej oraz nagłośnienia do przekazywania komunikatów głosowych.

Trening zaplanowano zgodnie § 9 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2024 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach

Spotkanie z posłem Andrzejem Szewińskim i posłem Przemysławem Witkiem w Starostwie Powiatowym

25 marca 20251 min.209

Spotkanie z posłem Andrzejem Szewińskim i posłem Przemysławem Witkiem w Starostwie Powiatowym

Starosta Joachim Smyła spotkał się dzisiaj z posłami na Sejm RP: Andrzejem Szewińskim i Przemysławem Witkiem.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o problemach Szpitala Powiatowego w Lublińcu.

- Sprawa szpitala jest priorytetem naszych działań, dlatego mam nadzieję, że wspólne rozmowy i wypracowane kierunki rozwiązań wpłyną na poprawę sytuacji w ochronie zdrowia w powiecie lublinieckim – podkreślił starosta Joachim Smyła.

Ponadto podjęto rozmowy na temat szkolnictwa ponadpodstawowego, subwencji oświatowej i planów inwestycyjnych dotyczących infrastruktury sportowej. Omówiono zagadnienia związane z pomocą społeczną na przykładzie lublinieckich domów pomocy społecznej.

Udział w spotkaniu wzięli również: sekretarz Powiatu Sylwia Fronczek i skarbnik Jacek Fokczyński.

Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

25 marca 20252 min.228

Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

22 marca 2025 r. na hali sportowej w Woźnikach przeprowadzono Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Lublinieckiego. Honorowy patronat nad zawodami objął starosta Joachim Smyła.

Wszystkie gminy z terenu powiatu lublinieckiego zgłosiły swoje drużyny. Młodzi strażacy mieli do pokonania tor przeszkód 4 x 10 metrów, na którym musieli wykazać się sprawnością fizyczną i znajomością armatury pożarniczej. Przebieg zawodów czujnym okiem oceniali sędziowie powołani przez kolegium sędziów przy Zarządzie Powiatowym Związku OSP. Wielkie zaangażowanie i sumienność wykonania wszystkich ćwiczeń pozwoliły na ocenę i zestawienie końcowej klasyfikacji.

W kategorii „drużyny dziewczęce” pierwsze miejsce  przyznano MDP Psary, drugie miejsce MDP Koszęcin, trzecie - MDP Jeżowa. Z kolei czwarte miejsce przyznano  MDP Pawonków, piąte - MDP Kalina, szóste - MDP Droniowice, a siódme miejsce - MDP Boronów.

Z kolei w kategorii „drużyny chłopięce” na pierwszym miejscu uplasowała się MDP Solarnia. Na drugi miejscu stanęła MDP Kośmidry, a na trzecim - MDP Cieszowa. Czwarte miejsce jury przyznało reprezentantom MDP Boronów, piąte - MDP Lubsza, szóste - MDP Kalina, siódme - MDP Dzielna, a ósme - MDP Lubliniec.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najszybsza okazała się Zuzanna Wolka z Kośmider, drugie miejsce zajęła Maja Goniwiecha z Koszęcina, a trzecia była Maja Kaczmarczyk z Kośmider. W kategorii chłopców indywidualnie podium w całości zajęli druhowie z Solarni:

I miejsce - Radosław Kurda, II - Karol Wójcicki i III - Bartosz Nowacki.

Zwycięzcy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polsko-Angielskiej Wiedzy Gastronomicznej dla Uczniów z Niepełnosprawnościami, już znani! Jego organizatorem – już po raz ósmy - był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu

24 marca 20252 min.180

Zwycięzcy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polsko-Angielskiej Wiedzy Gastronomicznej dla Uczniów z Niepełnosprawnościami, już znani! Jego organizatorem – już po raz ósmy - był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła. Celem Konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy gastronomicznej młodych adeptów sztuki kulinarnej w języku polskim oraz języku angielskim zawodowym.

W przeddzień zmagań konkursowych, w ramach zajęć integracyjnych, uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami kreatywnie spędzili czas w „Ogrodzie Zmysłów” Ośrodka, pod kierunkiem nauczycielek florystyki: Małgorzaty Imiolczyk i Ireny Wojdyło.

Następnego dnia wzięli udział w pokazie gastronomicznym sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach – carvingu, zaprezentowanym w pracowni gastronomicznej przez nauczycielkę gastronomii Agnieszkę Gorącą. Do finałowej konkursowej rozgrywki przystąpiło w dniu 21 marca trzynastu uczniów kształcących się w zawodzie kucharz lub technik żywienia i usług gastronomicznych w klasach gastronomicznych siedmiu placówek szkolno-wychowawczych: Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łodzi,  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Otwocku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu, Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Konrada Mańki w Lublińcu.

Finaliści rozwiązywali test konkursowy nt. mleka i jego przetworów, składający się z pytań otwartych i zamkniętych oraz poleceń, przygotowany w języku polskim przez nauczycielkę gastronomii Izabelę Szczęsny oraz w języku angielskim zawodowym przez nauczycielki języka angielskiego Joannę Kulik i Danutę Rogulę.

W indywidualnej rywalizacji konkursowej zwyciężyła Aleksandra Troka – uczennica kształcąca się w zawodzie  technik żywienia i usług gastronomicznych, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Drugie miejsce zajęła Amelia Gryka – uczennica kształcąca się w zawodzie kucharz, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu, a trzecie Oskar Witkowski – uczeń kształcący się w zawodzie kucharz, również z Ośrodka w Radomiu.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu, w składzie: Amelia Gryka i Oskar Witkowski, drugie drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łodzi, w składzie: Aleksandra Troka i Jakub Kuśmierz, a trzecie z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie, w składzie: Bartosz Ziętek i Daniel Wąsowicz.

Nagrody laureatom wręczyli: naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Rafał Kucharczyk, dyrektor Ośrodka Danuta Jakubiszyn oraz wicedyrektor Sylwia Rose. Zakończenie Konkursu uświetniły występy uczniów szkół ponadpodstawowych, m.in. grających na djembe. Serdecznie gratulujemy laureatom Konkursu i ich nauczycielom.

Znamy zwycięzców Powiatowego Konkursu „Autyzm – by wiedzieć więcej”

24 marca 20252 min.1180

Znamy zwycięzców Powiatowego Konkursu „Autyzm – by wiedzieć więcej”

Komisja Konkursowa w składzie: Ilona Kozioł - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu,  Sylwia Kansy- nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu, Marzena Zając - nauczyciel plastyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublińcu i Jerzy Orszulak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu, pomysłodawca konkursu, na posiedzeniu w dniu 21 marca br. wyłoniła laureatów Powiatowego Konkursu „Autyzm – by wiedzieć więcej”.

Jury nie miało łatwego zadania – wszystkie złożone prace były zgodne z tematem, bardzo pomysłowe i estetyczne. Łącznie – w dwóch kategoriach wiekowych – nadesłano 79 prac.

 

Zwycięzcami zostali:

kategoria – praca plastyczna


uczniowie szkół podstawowych

 

I miejsce: Paulina Haltof – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu

II miejsc: Nadia Basan – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu

III miejsce: Alicja Ostrowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu

Wyróżnienie: Paulina Pietrowska – Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie

           Maja Sojka – Szkoła Podstawowa w Kamienicy

 

uczniowie szkół ponadpodstawowych

 

I miejsce: Antonina Benecka – Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu

II miejsce: Hanna Pawłowicz – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

III miejsce: Jagoda Tereszko – Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu

Wyróżnienie: Oliwia Więczek – Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu

           Nelli Tkocz – Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu

 

kategoria – praca literacka

 

uczniowie szkół podstawowych

 

I miejsce: Magdalena Monkos – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu

II miejsce: Antonina Czerniakowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu

III miejsce: Bartłomiej Superniok – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu

Wyróżnienie: Alicja Lempa – Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lublińcu

 

uczniowie szkół ponadpodstawowych

 

I miejsce: Emilia Różańska – III Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Lublińcu

II miejsce: Filip Dyksik – Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu

III miejsce: Asia Kandora – Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu

Wyróżnienie: Hanna Gembała – Liceum Ogólnokształcące w Psarach

 

Autyzm to zaburzenie rozwojowe z przewlekłymi symptomami, które pojawiają się w dzieciństwie. Objawy autyzmu widoczne są w trzech sferach: komunikacji, interakcjach społecznych oraz powtarzalnych, stereotypowych wzorcach zachowania. Każda osoba ze spektrum autyzmu przejawia charakterystyczne zachowania i cechy, które w dużym stopniu wpływają na jej życie, czasami prowadząc do społecznej izolacji. Osoby autystyczne mogą jednak funkcjonować w bardzo różny sposób – profil objawów i ich nasilenie są bardzo zróżnicowane – wyjaśniała  Aleksandra Graca, dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu, specjalista ds. autyzmu.

Jury i organizatorzy kierują słowa podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu oraz wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili uczniów do udziału w konkursie.

Gratulujemy wszystkim laureatom! 

Zaproszenie do składania ofert do pełnienia funkcji animatora na „Orliku” przy ul. Sobieskiego 22

24 marca 20255 min.453

Zaproszenie do składania ofert do pełnienia funkcji animatora na „Orliku” przy ul. Sobieskiego 22

Starosta Lubliniecki zaprasza chętnych do składania ofert do pełnienia funkcji animatora na „Orliku” w 2025 roku

  1. Liczba osób planowanych do zatrudnienia: 1.
  2. Forma świadczenia usługi: umowa zlecenie.
  3. Okres realizowania zajęć: od dnia 15 kwietnia do dnia 31 października 2025 r.
  4. Wymiar czasu pracy w ciągu miesiąca – minimum 80 godzin, maksimum 100 godzin (z wyjątkiem kwietnia - odpowiednio 40-50 godzin).
  5. Miejsce wykonywania usługi: boisko Orlik przy ul. Sobieskiego 22 w Lublińcu.
  6. Wymagania:
  • obywatelstwo polskie, ukończone 18 lat,
  • stan zdrowia pozwalający na wykonywanie zadań animatora,
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, niekaralność za przestępstwa popełnione umyślne,
  • posiadanie odpowiednich kwalifikacji i uprawnień do prowadzenia i organizowania zajęć sportowo – rekreacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, tj. m. in. nauczyciela wychowania fizycznego, trenera, instruktora sportu (ew. instruktora rekreacji ruchowej),
  1. Wymagania dodatkowe:
  • doświadczenie w pracy z dziećmi lub młodzieżą na stanowisku nauczyciela, trenera sportu lub instruktora sportu i rekreacji,
  • dokładność w wykonywaniu zadań, kultura osobista, systematyczność, obowiązkowość, punktualność, dyspozycyjność.
  1. Wynagrodzenie: w wysokości 31 zł brutto za godzinę (umowa zlecenie z Powiatem Lublinieckim).
  2. Zakres wykonywanych zadań:
  • organizowanie i prowadzenie zajęć sportowo – rekreacyjnych, gier i zabaw ruchowych oraz imprez sportowych dla różnych grup wiekowych i społecznych, w szczególności dla dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych oraz rodzin na boisku Orlik, zgodnie z miesięcznym harmonogramem pracy;
  • współpraca ze szkołami i innymi jednostkami organizacyjnymi Powiatu Lublinieckiego w celu promowania aktywności fizycznej;
  • współpraca z klubami sportowymi, organizacjami pozarządowymi,
  • organizowanie i współorganizowanie imprez sportowych oraz innych wydarzeń promujących zdrowy styl życia;
  • dbanie o sprzęt sportowy oraz porządek na obiekcie;
  • prowadzenie wymaganej dokumentacji.

Zawarta z animatorem umowa zlecenia określi szczegółowy zakres zadań i obowiązków oraz sposób dokumentowania wykonywanych czynności.

Zajęcia prowadzone przez animatora odbywać się będą w systemie zmiennym w dni robocze oraz dni wolne od pracy – zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.   

  1. Wymagane dokumenty:
  • Życiorys zawodowy (CV).
  • List motywacyjny.
  • Kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz posiadanie dodatkowych uprawnień zawodowych trenerskich lub instruktorskich potwierdzonych za zgodność z oryginałem.
  • Oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zadań animatora.
  • Oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania w pełni z praw publicznych.
  • Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie.
  • Informacja o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. z 2023 r. poz. 1939 ze zm.), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.
  • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby aktualnie prowadzonej rekrutacji na Animatora.
  1. Sposób i termin składania ofert:
  • Oferty w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Animator Sportu”, należy składać osobiście w kancelarii Starostwa Powiatowego w Lublińcu pokój nr 6, w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 7:30 do godz. 15:30, w środę od godz. 7:30 do godz. 17:00, a w piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00 lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Lublińcu, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec.
  • Termin składania ofert: do dnia 31 marca 2025 r. (decyduje data wpływu do Starostwa).
  • Oferty złożone po terminie oraz niekompletne nie będą rozpatrywane.
  • Nadesłanych ofert nie odsyłamy.
  • Po zakończeniu wyboru ofert skontaktujemy się z wybranym kandydatem.
  • Więcej informacji udziela Wydział Edukacji, tel. 530 007 861.

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii nr 1 dotyczący stwierdzenia pryszczycy na terytorium Słowacji

24 marca 20251 min.417

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii nr 1 dotyczący stwierdzenia pryszczycy na terytorium Słowacji

Podczas posiedzenia Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz w dniu 21 marca 2025 r. przedstawiciel Słowacji poinformował o stwierdzeniu pryszczycy (FMD) w 3 gospodarstwach położonych w okresie Dunajska Streda, tj. na obszarze zagrożonym ustanowionym w promieniu 10 km wokół ogniska FMD stwierdzonego na terytorium Węgier. Służby słowackie wdrożyły natychmiastowe działania związane z likwidacją choroby.

Główny Lekarz Weterynarii koordynuje działania organów Inspekcji Weterynaryjnej w związku z wykryciem FMD na terytorium Słowacji. W dniu 21 marca 2025 r. w trybie pilnym zostało zwołane  na dzień dzisiejszy spotkanie z udziałem Wojewódzkich Lekarzy Weterynarii.   

Informacje na temat pryszczycy: link

Znamy mistrzów ortografii

24 marca 20252 min.220

Znamy mistrzów ortografii

13 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem starosty Joachima Smyły.

- Konkurs od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, jest już tradycją naszej szkoły oraz doskonałym testem kompetencji w dziedzinie ortografii dla uczniów wszystkich szkół znajdujących się na terenie powiatu lublinieckiego. W bieżącym roku wzięło w nim udział 50 uczniów z dwunastu szkół z całego powiatu. Uczestnicy zmagali się z konkursowym tekstem w dwóch kategoriach wiekowych.- podsumowały Barbara Szuster i   Agnieszka Machoń -morganizatorki konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 marca. Nagrody i puchary zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora SP nr 4 w Lublińcu –  Ewy Prandzioch, Anety Konieczny - naczelnika Wydziału Informacji, Kultury i Promocji i Bogusława Hrycyka – redaktora naczelnego „Ziemi Lublinieckiej”, którzy reprezentowali Starostę Lublinieckiego.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale  Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Sprawdź szczegóły

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

Sprawdź szczegóły

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Sprawdź szczegóły

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Sprawdź szczegóły

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Sprawdź szczegóły

Zgubiłeś ważną rzecz?

Zgubiłeś ważną rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Sprawdź szczegóły

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Przejdź do rozkładu busów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Sprawdź szczegóły

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Przejdź do epuap

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Sprawdź szczegóły

Narady koordynacyjne

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

Sprawdź szczegóły

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu