Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział

I OTWARTY TURNIEJ SIŁACZY TURNIEJ WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC

Piątek 7 grudnia 2012 11:24Czas czytania: 2 min.

Po raz pierwszy w Lublincu odbył się I Otwarty Turniej Siłaczy o puchar Starosty Lublinieckiego. Organizatorem zawodów był Klub siłownia/fitness Vita Center w Lublińcu. Zawodnicy zmagali się z wyciskaniem sztangi leżąc.
Na starcie stanęło 17 zawodników - w tym 4 zawodniczki, które startowały w kategorii "open". Startujący mężczyźni zgłaszali się do Turnieju w czterech kategoriach wiekowych: junior (16-22 lat), senior (23-29 lat) i master senior (od 30 roku życia).

Po uroczystym rozpoczęciu i przywitaniu zawodników, sponsorów i gospodarzy nastąpiło ważenie zawodników. Ciężar ciała zawodników pozwolił ustalić współczynnik Wilks'a dla każdego startującego, co jest niezbędne przy ustaleniu punktacji końcowej.

Najlepszy wynik w kategorii kobiet "open" uzyskała Monika Wolik, wyciskając 40 kg przy wadze ciała 55,6 kg, co dało jej 47,33 pkt. Drugie miejsce zajęła Marta Uszko (wyciskając 45 kg i uzyskując 44,77 pkt), a trzecie miejsce na podium przyznano Izabeli Styczyrz (32 kg).

W walkach mężczyzn kategorii "junior" pierwsze miejsce zajął Tomasz Lis, z wynikiem 61,20 punktów (wycisnął 90 kg przy wadze 80,5 kg). Na drugim miejscu znalazł się Dawid Brol.

Druga kategoria mężczyzn - "senior" - okazała się szczęśliwa dla Pawła Pradeloka, który wycisnął 190 kg, uzyskując 108,30 punktów. Dziesięć kilogramów mniej wycisnął Piotr Sebastian, i tym samym znalazł się na drugim miejscu. Natomiast trzecim w tej kategorii okazał się Łukasz Jędrych.

W kategorii mężczyzn ?master senior" tryumfatorem został Partyk Szypuła, który wycisnął 210 kg (131,80 pkt). Drugie miejsce zajął Wojciech Nowak z tą sama ilością wyciśniętych kilogramów, ale przy większej masie ciała (ilość zdobytych punktów: 121,19). Trzecia lokata przypadła Leszkowi Poloczkowi.