KOLEJNE PIENIĄDZE Z UNII DLA MŁODZIEŻY

Środa 5 grudnia 2012 09:49Czas czytania: 2 min.

Kolejne projekty Fundacji Tutaj Przyszłość realizowane są na terenie naszego powiatu. Dzięki działaniom starosty Joachima Smyły i Fundacji Tutaj Przyszłość młodzi ludzie z naszego powiatu mają możliwość zdobycia nowych umiejętności, które pozwolą im w przyszłości lepiej rozwijać swoją osobowość.

W naszym powiecie ruszyły dwa duże projekty dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota jest niebagatelna, bo prawie 100 000 zł. Pieniądze te zostaną spożytkowane na zajęcia dodatkowe dla młodzieży szkół średnich. Dwa projekty są równocześnie realizowane i skierowane do umysłów ścisłych oraz do młodzieży o uzdolnieniach bardziej humanistycznych.

- Jestem bardzo zadowolona z tego, że mamy w naszym powiecie tyle uzdolnionej i kreatywnej młodzieży, która poświęca swój wolny czas na poszerzanie swoich umiejętności - mówi liderka Fundacji Joanna Bąk.

Młodzież, która przystąpiła do projektów bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia. Jest to też odciążenie domowych budżetów, gdyż lekcje np. matematyki są darmowe. 90 uczennic i uczniów w projekcie ?Matematyka - nasza inwestycja w przyszłość" zdobywa dodatkowe umiejętności matematyczne oraz rozwoju osobowości w zakresie komunikacji. Podsumowaniem projektu będzie organizowany w lutym konkurs ?Matematyka w biznesie" , w którym młodzież będzie ze sobą rywalizować zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W drugim projekcie ?I Ty możesz spełnić swoje marzenia" 20 młodych osób poznaje tajniki zawodu dziennikarza, przygotowuje scenariusze i uczy się jak kręcić filmy. Każde zajęcia to czas, by rozwijać swoje zainteresowania i tak cenną dziś otwartość i kreatywność. Na zakończenie projektu zostanie zrealizowany festiwal, w którym młodzież, realizując swoje krótkie filmy, walczyć będzie o cenne nagrody.

Dodatkowym przeżyciem dla młodych dziennikarzy będzie wizyta w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Oba projekty zakończą się w lutym przyszłego roku.