KOLOROWO I RODZINNIE - CZYLI FESTYN W SZKOLE KATOLICKIEJ

Piątek 25 maja 2012 08:32Czas czytania: 3 min.

W ubiegłą sobotę, 19 maja 2012r. w Zespole Szkół im.św.Edyty Stein w Lublińcu odbył się festyn pod hasłem "Od średniowiecza do współczesności". Od godziny 14.00 uczniowie wraz z nauczycielami prezentowali efekty tegorocznej pracy, jak również nowoczesne pomoce naukowe, którymi dysponuje szkoła. Można było samodzielnie przeprowadzić eksperymenty fizyczne i chemiczne, zerknąć przez oko mikroskopu lub przez kalejdoskop. W specjalnie przygotowanym namiocie wojskowym znajdowało się kino, w którym wyświetlano filmy przyrodnicze i naukowe. W czasie festynu szkoła chwaliła się również wynikami sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego. Przejrzyste tabele pokazały, że wyniki naszych egzaminów zewnętrznych od lat są wyższe niż średnie szkół powiatu i kraju.

Największą atrakcją festynu była osada rycerska, w której każdy chętny mógł przymierzyć średniowieczne stroje, elementy zbroi czy też potrzymać we własnych dłoniach średniowieczny oręż. Na dużym, drewnianym podeście rozgrywały się pojedynki mężnych wojów, okrutnych Wikingów czy szlachetnych rycerzy. Uroczystość uświetniły również występy tancerzy irlandzkich oraz zorganizowane dla chętnych warsztaty tańca średniowiecznego.

Wiele emocji wzbudziło także dyktando rodzinne. Uczestnicy dyktanda, a było to blisko 40 osób, mogli w pojedynkę lub z całą rodziną, albo też z grupą znajomych spróbować swoich sił w starciu z polską ortografią. Poziom prac był wysoki, a bezbłędnych dyktand wyłoniono cztery. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pięknym, kwiatowym upominkiem oraz kuponem na kiełbaskę z grilla.
Ciekawym stanowiskiem była "wędrująca książka", czyli punkt wymiany przeczytanej książki na inną. Tuż obok znajdowało się stoisko z wyrobami ceramicznymi naszych uczniów.
Najmłodsi, z pomalowaną kolorowo buzią, mogli wziąć udział w konkursach zręcznościowych, spróbować swoich sił i zdolności na ścianie plastycznej, poskakać na dmuchańcach, trampolinie, a także zmierzyć się w zorbingu, czyli tzw. kuli sferycznej puszczanej na wodzie. Dla chłopców przygotowano wyczynowy tor rowerowy, stanowisko łucznicze oraz konkurs strzelania do celu. Dzieci próbowały jazdy konnej i cieszyły się, że od września stanie się ona przedmiotem szkolnym w tutejszej placówce.

Całość festynu uświetniły występy uczniów, które przygotowane były z wielką dozą humoru. Ogrom atrakcji dla dzieci, wspaniała pogoda i bezpieczny, ogrodzony park sprawiły, że rodzice mogli spokojnie pić kawę, degustować ciasta, smakować domowego chleba lub potraw z grilla oraz wymieniać się spostrzeżeniami w gronie znajomych.

W trakcie festynu otwarte były sale dydaktyczne, a rodzice mogli w nich podziwiać wystawy prac plastycznych dzieci oraz fotografie, wykonane podczas lekcji, wycieczek i uroczystości szkolnych.
Dyrekcja, grono nauczycielskie oraz pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy przyłączyli się do organizacji naszego festynu, dziękując za pomoc, zaangażowanie oraz obecność Państwa w tym ważnym dla nas dniu. Do zobaczenia za rok!

To może cię również zainteresować: