Konsultacje społeczne projektu: "Program ochrony powietrza dla terenu województwa śląskiego mający na celu osiągnięcie poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu oraz pułapu stężenia ekspozycji"

Środa 13 sierpnia 2014 10:52Czas czytania: 2 min.

Zarząd Województwa Śląskiego realizując zapisy ustawy Prawo ochrony środowiska jest w trakcie opracowywania dokumentu pt.: "Program ochrony powietrza dla terenu województwa śląskiego mający na celu osiągnięcie poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu oraz pułapu stężenia ekspozycji". Elementem Programu ochrony powietrza jest plan działań krótkoterminowych wdrażany w sytuacjach ryzyka lub wystąpienia przekroczeń poziomów alarmowych lub dopuszczalnych substancji w powietrzu.

Załączniki: Program, Uzasadnienie, Projekt Uchwały.

Projekt Programu skierowany został do konsultacji społecznych zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko. W myśl art. 91 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska dokument winien być poddany opiniowaniu przez właściwych wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów powiatów objętych Programem.

Informacje o procesie tworzenia Programu oraz projekt ww. dokumentu wraz z jego prezentacją są dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego: www.slaskie.pl w zakładce: Plany rozwoju -> Program ochrony powietrza oraz na stronach BIP (http://bip.slaskie.pl w zakładce Plan rozwoju województwa -> Program ochrony powietrza).

Z dokumentami tymi można się zapoznać również w Urzędzie Marszałkowskim w Wydziale Ochrony Środowiska, który mieści się w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 7, w godzinach pracy Urzędu.

Proszę o przesłanie uwag i wniosków wraz z opinią odnośnie Programu w terminie miesiąca od dnia otrzymania przedmiotowego dokumentu, w formie papierowej na adres Urzędu Marszałkowskiego, Wydział Ochrony Środowiska, ul. Wita Stwosza 7, 40-037 Katowice lub w formie elektronicznej na adres: srodowisko@slaskie.pl.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących procedury proszę o kontakt z Panią Izabellą Nawara-Słomską (tel: (32) 78-35-611).

W ramach konsultacji społecznych projekt Programu zostanie zaprezentowany publicznie na spotkaniach konsultacyjnych. Szczegółowe informacje o terminach i lokalizacjach spotkań umieszczone zostaną na stronie: www.slaskie.pl.

W przypadku dodatkowych pytań lub konieczności wyjaśnień zapisów Programu, czy też wskazówek w realizacji wyznaczonych w Programie działań proszę o kontakt z Wykonawcą dokumentu, tj. ATMOTERM S.A. na adres mailowy: Lochno@atmoterm.pl.

Wnioski i uwagi wniesione w rezultacie przeprowadzonej procedury opiniowania po stwierdzeniu ich zasadności zostaną uwzględnione w ostatecznej wersji Programu, która przedłożona zostanie celem akceptacji i uchwalenia Sejmikowi Województwa Śląskiego.