Nasz Powiat Lubliniecki - sport i zabawa - lato 2012

Środa 6 czerwca 2012 15:28Czas czytania: 2 min.

Zwracamy się z propozycją wzięcia udziału we współtworzeniu i realizacji projektu "Nasz Powiat Lubliniecki - sport i zabawa - lato 2012" zainicjowanego przez Starostę Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyłę oraz Przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Powiatu w Lublińcu mgr Anitę Naczyńską wraz z Dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych. Projekt polega na szeroko pojętym przedsięwzięciu dotyczącym organizacji cyklicznych zajęć otwartych sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców przygotowanych i prowadzonych pod okiem trenerów i przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz promotorów sportu i rekreacji powiatu lublinieckiego.

W dzisiejszych czasach, kiedy pokolenie nasze boryka się z brakiem czasu oraz często kłopotami finansowymi należy zwrócić szczególną uwagę na inicjatywy społeczne, które w sposób znaczący wpłyną na poprawę i jakość życia społeczności lokalnej. Proponowany przez nas projekt jest odpowiedzią na pytanie co robić w wakacje, jak spędzać wolny czas, jak brać udział w ciekawych i urozmaiconych zajęciach sportowo-rekreacyjnych indywidualnie bądź z całą rodziną. Zajęcia powyższe miałyby na celu propagowanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu dla poprawy zdrowia i kondycji uczestników, a także ich rozrywki i rozwoju intelektualnego. Projekt swym zasięgiem obejmowałby obiekty sportowe prowadzone przez powiat lubliniecki, wszystkie uprawiane i propagowane przez Państwa dyscypliny i formy zajęć i skierowany byłby do mieszkańców w każdym przedziale wiekowym.

W przypadku przyjęcia powyższej propozycji oczekujemy od Państwa przygotowania w okresie wakacji letnich 2012 programu paru spotkań lub treningów, mających na celu przedstawienie oferty sportowo-rekreacyjnej oraz zorganizowanie interesujących zajęć. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, iż zajęcia w swej formie mają być ?otwarte", czyli skierowane do uczestników nie uprawiających powyższych dyscyplin profesjonalnie, bez nacisku na predyspozycje fizyczne czy też wynik sportowy.

Starostwo Powiatowe w Lublińcu zapewni Państwu swobodny i bezpieczny dostęp do obiektów sportowych i sportowo-rekreacyjnych oraz przejmie obowiązki związane z reklamą i patronatem medialnym całej imprezy. Do Państwa zadań należeć będzie przygotowanie i realizacja programu. W podziękowaniu za zaangażowanie i przyłączenie się do realizacji naszego projektu oferujemy preferencyjne warunki w kwestii dostępności obiektów sportowych poza projektem, w trakcie roku szkolnego.

Mamy głęboką nadzieję, iż całe przedsięwzięcie w sposób znaczący wpłynie na popularyzację Państwa organizacji oraz zwiększenie liczby potencjalnych uczestników realizowanych przez Was zajęć całorocznych.

Projekty i propozycje dotyczące sposobu i formy realizacji oraz włączenia się w powyższy program należy składać osobiście lub w formie pisemnej w kancelarii Starostwa Powiatowego w Lublińcu do dnia 18 czerwca 2012r.

Jednocześnie zapraszamy uczestników projektu na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublińcu (sala nr 28) w dniu 20 czerwca 2012 r. o godz. 15:00.

To może cię również zainteresować: