Rodzinny Festyn "U Oblat"

Poniedziałek 18 czerwca 2012 15:29Czas czytania: 2 min.

W niedzielę, 17 czerwca odbył się Festyn Rodzinny "U Oblat", który już na stałe wpisał się do kalendarza imprez. Festyn rozpoczął się uroczystą mszą św., o której oprawę muzyczną zadbali artyści pieśni sakralnej. Następnie ksiądz proboszcz Waldemar Janecki ze Starostą i Burmistrzem dokonali otwarcia Festynu. Proboszcz podziękował za zaangażowanie zarówno Starosty, jak i Burmistrza w przygotowanie wspólnej imprezy dla mieszkańców.

Jako pierwszy zaprezentował się zespół "Lublinieckie Brzózki", w wykonaniu którego usłyszeliśmy przebój polskiej reprezentacji na Euro 2012 "Koko Euro spoko" w autorskiej wersji. Wśród wykonawczyń w ludowych strojach z charakterystycznym makijażem znalazł się ojciec Rafał Bytner, czym wzbudził w publiczności salwy śmiechu.

Dzieci miały okazję obejrzeć również bajkę "O kaktusie" w wykonaniu młodych artystów z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein oraz bajkę "Czerwony Kapturek", w której - ku uciesze widowni - rolę gajowego zagrał sam ksiądz proboszcz.

Dzieci mogły zwiedzić również wóz strażacki, usiąść na policyjnym motorze i pooglądać sprzęt wojskowy komandosów z Jednostki Wojskowej 4104. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa i zajęcia rękodzieła artystycznego prowadzone przez instruktorów z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jak na prawdziwy festyn przystało były również dmuchane zamki, klauni i przejażdżki na koniach. Dla zmęczonych piknikowymi szaleństwami przygotowano kiełbaski z grilla i domowe ciasto. Impreza zakończyła się występem gwiazdy wieczoru - Alicji Majewskiej.

Zdjęcia:

To może cię również zainteresować: