Symulacja do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Lubliniecki

Poniedziałek 15 lipca 2024 08:21Czas czytania: 2 min.

Zgodnie z terminami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 - ustalonymi przez Śląskiego Kuratora Oświaty - 11 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu przeprowadzono symulację przydziału kandydatów do poszczególnych oddziałów w 8 szkołach powiatu lublinieckiego.

Nabór prowadzony był elektronicznie przy pomocy aplikacji Vulcan. Według założeń opracowanych na podstawie badania demograficznego w szkołach podstawowych na terenie powiatu lublinieckiego oraz szacowanej liczbie kandydatów spoza powiatu wstępnie przygotowano miejsca dla 312 kandydatów. W wyniku symulacji przydzielono 225 kandydatów, którzy spełnili warunki rekrutacyjne. W związku z tym utworzono 9 oddziałów, tj.:

• 3 oddziały w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza (2 w liceum i 1 dwuzawodowy w technikum),
  • 3 oddziały w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu (1 w liceum i 2 w technikum),
  • 3 oddziały w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu (3 w Branżowej Szkole I stopnia nr 2  w Lublińcu).

12 lipca br. opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Od tego dnia do 18 lipca br. (do godz. 15:00) kandydaci będą mieli czas na ostateczną decyzję o wyborze szkoły poprzez złożenie w wybranej szkole oryginałów wymaganych dokumentów (świadectwo szkolne, wynik egzaminu, zaświadczenie lekarskie w szkole zawodowej itp.). Ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych opublikowane zostaną 19 lipca br.

Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci w wyniku naboru podstawowego, mogą jeszcze ubiegać się o miejsca we wszystkich szkołach w rekrutacji uzupełniającej, pod warunkiem spełnienia wymaganych w danej szkole kryteriów. Informację o wolnych miejscach w poszczególnych oddziałach będzie można uzyskać bezpośrednio w szkołach po 19 lipca br.

Utworzony: Poniedziałek 15 lipca 2024 08:22:06 przez: Mirosław Włodarczyk