MUZYCZNE INSPIRACJE CUKIERNIKÓW I PIEKARZY

Środa 29 stycznia 2014 12:50Czas czytania: 2 min.

"Muzyczne inspiracje" stały się mottem XIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik. Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu już po raz drugi był organizatorem etapu wojewódzkiego. Honorowy patronat nad turniejem objął starosta lubliniecki Joachim Smyła.
- Po raz kolejny turniej okazał się nie tylko znakomitą formą rywalizacji, wymiany doświadczeń i pokazu swoich umiejętności lecz również wyśmienitą zabawą integrującą uczniów i nauczycieli rożnych szkół - mówiła dyrektor ZSZ Jolanta Kardas.

Do turnieju przystąpiło 18 uczniów ze szkół w Bytomiu, Katowicach, Sosnowcu, Tarnowskich Górach oraz gospodarza ZSZ w Lublińcu.
W oczekiwaniu na wyniki konkursu wszystkim zaproszonym gościom czas umilał przygotowany przez szkolny zespół muzyczny mini recital. Wykonane przez Noemi Basan oraz Daniela Poloczka piosenki porwały publiczność. Turniej był jedną z wielu lokalnych uroczystości, które działający w ZSZ zespół uświetnił swoją obecnością.
Laureatami I miejsca etapu wojewódzkiego XIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz zostali: wśród cukierników Sonia Chluba z Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu, natomiast wśród piekarzy najlepszy okazał się Sebastian Sagan z Zespołu Szkół Usługowo - Rzemieślniczych w Bytomiu. Zwycięzcy otrzymali wysokiej klasy tablet ufundowany przez starostę. Sponsorami nagród dla zdobywców pozostałych miejsc byli: Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości z Katowic, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Lublińca oraz firmy Polmarkus i Zeelandia. Firma Polmarkus dodatkowo zaprosiła najlepszych cukierników do udziału w szkoleniu z przygotowywania lodów. Nagrodzeni roczną prenumeratą "Przeglądu piekarskiego" zostali także nauczyciele przygotowujący laureatów do konkursowych zmagań.
Zespołowi Szkół Zawodowych w Lublińcu nie udało się utrzymać zdobytego w ubiegłym roku przez Sabinę Szczygioł pierwszego miejsca, ale zdobyte dzięki udziałowi w turnieju doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszą formą nauki i doskonalenia umiejętności praktycznych jest zabawa, turniej cukierniczo-piekarniczy jak wiele innych organizowanych przez ZSZ w Lublińcu konkursów zawodowych jest tego najlepszym przykładem.

Galeria:
1970_01_01_00008.jpg2010_01_01_00009a.jpg2014_01_09_00003.jpg2014_01_09_00004.jpg2014_01_09_00005.jpg2014_01_09_00006.jpg2014_01_09_00007.jpg2014_01_28_00001.jpg2014_01_28_00002.jpg