Wieczory z piosenką i kabaretem

Czwartek 13 lutego 2014 14:37Czas czytania: 3 min.

W dniach 5-7 lutego 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu odbył się Koncert Noworoczny 2014 zatytułowany "Piosenka z Tekstem", zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowawców Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, Technikum i Liceum Ekonomicznego w Lublińcu.

Galeria: Wieczory z piosenką i kabaretem

Choć wydarzenie owo praktycznie przechodzi właśnie do historii, warto jeszcze raz przywołać wspomnienie tych pięknych, radosnych wieczorów, spędzonych przy dźwiękach wielkich, niezapomnianych polskich przebojów. Ponieważ tematem tegorocznego koncertu było Słowo, w jego repertuarze znalazły utwory najwybitniejszych autorów tekstów - prawdziwą kopalnią okazała się twórczość Agnieszki Osieckiej, ale też Wojciecha Młynarskiego, Bogdana Olewicza, Piotra Bukartyka, czy twórców młodego pokolenia, takich jak Kasia Nosowska, czy Maciej Balcar. Usłyszeliśmy więc powszechnie znane i niezwykle popularne utwory wielkich twórców muzyki polskiej, między innymi takie przeboje jak: "Teksański", "Długość dźwięku samotności", "Kochaj mnie jak wariat" ,"Cyrk nocą", "Sex appeall", "Kobiety jak te kwiaty", "Serce to jest muzyk", Odkryjemy miłość nieznaną", "Chciałbym", czy "Niepokonani", i "Partyzant"; zabrzmiała na naszej scenie również "Włóczęga" - tradycyjna pieśń ludowa wykonana w języku rosyjskim.
W czasie dwugodzinnego występu gwiazd, w roli których zaprezentowała się niezwykle utalentowana młodzież naszego "Adasia" wraz z zaproszonymi gośćmi z innych szkół lublinieckich, mogliśmy sobie pośpiewać przy takich utworach, jak: "Sing Sing" z repertuaru Maryli Rodowicz, czy "Podryw na misia" z repertuaru Artura Andrusa, mogliśmy "potańczyć" w rytm piosenek "Wielka miłość", " czy "Miasteczko cud", oddać się chwili zadumy podczas utworów "Znów wędrujemy", czy "Kasztany", wzruszaliśmy się słuchając "Tango na głos i orkiestrę i jeszcze jeden głos", czy wreszcie "Moja i twoja nadzieja" - piosenki finałowej, którą śpiewali wszyscy artyści, a z nimi cała publiczność zgromadzona w pięknej auli "Adasia". Aż łezka w oku się zakręciła!!! Brawurowo wykonany przebój kabaretu "Ani mru mru" "Na tańce go go" rozbawił wszystkich nas do łez!
Koncert zakończyło piękne wykonanie utworu "Psalm o gwieździe", którym chcieliśmy przywołać pamięci osobę Michała Nowaka, współpracującego z nami od wielu lat - z wyrazami wdzięczności!
Podczas trwania koncertu podziwialiśmy oczywiście wspaniałe popisy wokalne wszystkich wykonawców, ale też cudowny taniec, pełen dowcipów i żartów kabaret, czy też pięknie przygotowany pokaz multimedialny. Dzięki temu znaleźliśmy się choć przez "chwilę" w zupełnie innym radosnym świecie!

Organizatorzy Koncertu Noworocznego składają bardzo serdeczne podziękowania Pani Grażynie Gerhards, rodzicom wszystkich wykonawców za ich wspaniałomyślność i cierpliwość, sponsorom, przyjaciołom i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia! Wspominając koncert już miniony, mamy nadzieję na przeżywanie równie cudownych wrażeń i wzruszeń podczas Koncertu Noworocznego 2015!!!

W Koncercie Noworocznym 2014 wystąpili soliści: Paweł Biela, Marlena Brodacka (absolwentka), Aleksandra Dudek, Martin Filipiak, Julia Machoń (Gimnazjum nr 2), Maja Miozga, Katarzyna Mnich, Daniel Poloczek (ZSZ), Tomasz Pyka, Karolina Pyrkosz, Anna Stępień (absolwentka), Marek Szczęsny (absolwent), Martyna Wańczyk, Sylwia Wasilewska (Gimnazjum nr 2), Daria Wereszczyńska, Mateusz Wójcik (absolwent), Rafał Wruciński.
Kabaret: Kacper Bącławek, Agata Ciesielska, Jakub Drewek, Agata Sowa - uczniowie Gimnazjum nr 2.
Grał zespół w składzie: Krzysztof Dombek, Dawid Nieświec (ZSOT), Przemysław Pradela.
Tańczyli: Magdalena Banasik (Gimnazjum nr 2), Julia Dubowska (Gimnazjum nr 1), Piotr Majewski (Gimnazjum nr 2), Dawid Molenda (absolwent), Daria Popko, Piotr Seliga (ZSZ).
Reprezentacja klas mundurowych: Iwona Bartocha, Żaneta Drążek, Mateusz Musiałek, Ewa Stola, Jakub Strzoda, Błażej Wilk, Adrian Wodara.
Kierownictwo muzyczne - Grażyna Gerhards.
Obsługa techniczna: Klaudiusz Janus - nagłośnienie, Piotr Jarolewski (absolwent), Dariusz Lesz - światła, Paweł Krych (absolwent) - punktor, Mateusz Misza - oprawa multimedialna, Czesława Włuka (absolwentka) - dekoracje.